Jste zde

Domů

Obergurgl

Obergurgl – Hochgurgl a turistika

Obergurgl - Hochgurgl a letní krajina

Poloha rakouské oblasti Obergurgl - Hochgurgl je prostě krásná. Obergurgl s nadmořskou výškou 1.930 metrů je v Rakousku vůbec nejvýše položenou obcí s kostelem a zejména alergici ocení zdejší pobyt na čistém horském vzduchu. Hotelová vesnička Hochgurgl je zase v zimě vyhlášeným lyžařským střediskem (skiareál v nadmořské výšce 1.800 - 3.080 m).

Akce v zimní sezóně 2012/2013, 1. část

Rakouská oblast Obergurgl - Hochgurgl v zimě

SkiVolution

V období 11. prosince 2012 – 9. dubna 2013 se bude každé úterý konat "SkiVolution" - zimní podívaná lyžařské školy Obergurgl na vrcholku Festkogel. Jde o novou lyžařskou podívanou pořádanou lyžařskou školou Obergurgl, která představuje jakýsi průřez historií lyžování v oblasti Obergurgl - Hochgurgl:

* založení lyžařského klubu Skiclub Gurgl právě před 100 lety

* 90 let od vzniku místní lyžařské školy Obergurgl

* nouzové přistání stratosferického balónu průzkumníka Auguste Piccarda v roce 1931

Obergurgl – Hochgurgl, 2. část

Ötztal - rakouský vrcholek Wurmkogel
Autor: Lars Odemark

Canyoning je kombinací pěší turistiky, horolezectví a slaňování do kaňonu. Jedna z nejkrásnějších soutěsek v Evropě, Auer Klamm v Ötztalu, je pro canyoning jako stvořená. Nabízí vše, co je při tomto sportu zapotřebí, tedy nedotčenou přírodu s vysokými svahy, vodopády, extrémní vodní skluzavky a příležitosti ke skokům z výšky až 16 metrů. To je až neskutečný adrenalin pro všechny, kteří tento sport milují.

Obergurgl – Hochgurgl, 1. část

Kdo se rozhodne strávit svou dovolenou v oblasti Obergurgl - Hochgurgl v údolí Ötztal, najde tu skoro nekonečné množství těch nejrůznějších rekreačních aktivit. Doslova každý tady najde něco, co mu udělá radost.

Ať už vyznáváte nějaké extrémní sporty nebo si užíváte spíše klidnějších sportovních aktivit, ať hledáte něco pohodlného či třeba toužíte po nějakém malém dobrodružství s dětmi, s přáteli nebo jste o dovolené nejraději sami, ať si chcete jen odpočinout nebo trošku pohladit duši, jste tady na tom správném místě!

WinterOpening 2012/2013 Obergurgl - Hochgurgl

Část skiareálu Obergurgl - Hochgurgl

Otevření nacházející zimní sezóny, WinterOpening 2012/2013, se ve skiareálu Obergurgl - Hochgurgl bude konat v termínu 15. - 24. listopadu 2012. Ve stejném termínu budou také prodávány dospělé skipasy za cenu seniorských skipasů a ve všech sportovních obchodech bude 20% sleva na zapůjčení lyžařských potřeb.

Čtvrtek 15. listopadu 2012

* Otevření skiareálu

* Bayern 1 Opening Party ve "Winterpalast" (Zimní palác), od 21:00 hodin s Beatles revivalem "Hot Sausage". Vstup je zdarma.

Pátek 16. listopadu 2012

Tipy pro pěší turistiku, 2. část

Cesta vedoucí přes Gurgl Ferner

* Piccardova stezka (doba trvání: cca 8 ½ hodiny):
Z Obergurglu přes most Achbrücke se vydáte nejprve po strmé cestě na "Beil" a potom pokračujete po vysokohorské promenádě plné květin a perfektních výhledů do okolí, přes vysokohorské pastviny gurglerských sedláků k pastýřské chatě Küppele.

Odtud pak půjdete do strmého kopce a pak zase dolů, až dorazíte k potokům Herrenbächen. Od bývalé nákladní lanovky se pak vaše cesta vine dál vpravo strmými serpentinami ke "Köpfle", kde stojí chata Ramolhaus.

Stránky

Sölden na Facebooku