Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Túry a horské chaty, 2. část

Vrcholek hory Similaun

Vordere Hintereisspitze (3.437 m.n.m.)

Nejlépe se dá vystoupat po dobré cestě v západní části údolí, v místech, kde se již začíná zvedat Kessel-wandferner. Po výrazném morénovém hřebeni se dá vystoupit až na samý vrchol hory. Pak můžete využít k cestě nahoru trasu O. Reuther Weg.

Túry a horské chaty, 1. část

Fluchtkogel po západu Slunce
Autor: blackwing_de

Horské a vysokohorské túry, vycházející od horských chat v Ötztalských Alpách poblíž rakouského městečka Vent, jsou velmi oblíbené. Jednotlivé horské chaty slouží jako start k zajímavým výšlapům do alpské přírody, ale také jako cíl pro zasloužené občerstvení a odpočinek.

Túry od horské chaty Vernagthütte (2.766 m.n.m.)

Putování kolem Ventu, 2. část

Vrcholek Sonnberg - okolí
Autor: bookhouse boy

Výlet na Ramolalm (2.218 m.n.m.)

Z Ventu vyrazíte po mírně stoupající cestě přes limbový les, zhruba v půli cesty se stezka rozděluje. Dáte-li se vlevo, půjde se vám pohodlněji, zatímco vpravo vede přímý výstup, který je o něco strmější.

Na almu, vysokohorskou pastvinu, dorazíte asi za 2 hodiny a budete nuceni překonat výškový rozdíl kolem 300 metrů. Z neobdělávaných pastvin se potěšíte nádherným panoramatem na zadní část Ötztalu.

Putování kolem Ventu, 1. část

Část vesničky Vent a její okolí
Autor: bookhouse boy

"Vesnička horolezců", Vent, se rozkládá v nadmořské výšce 1.895 m a je současně druhým nejvýše položeným trvale obydleným sídlem v celých východních Alpách. Není ale samostatnou obcí, je součástí města Sölden.

Místo uprostřed Ötztalských Alp je skvělým výchozím bodem pro různé výlety a túry na nejvyšší vrcholy tohoto ledovcového horského masivu. Mnoho perfektně vybavených horkých chat nabízí optimální výchozí body k výletům za věčným ledem, ale lze tady podnikat i překrásné procházky po úpatí "třítisícovky".

Horské túry kolem Ventu, 2. část

Na protilehlé straně údolí spatříte v nadmořské výšce 1.850 m dobře rozpoznatelnou morénu, která se tu nachází hned nad chatou Vernagthütte. Po sestupu cca 200 m přejdete potok Vernagtbach a budete stoupat asi 30 minut k chatě Vernagthütte do nadmořské výšky 2.755 m (2,5 hodiny od Breslauer Hütte).

Horské túry kolem Ventu, 1. část

Z horské vesničky Vent v oblasti Sölden se dají podnikat znamenité pěší túry po horách v okolí. Tak třeba překrásná celodenní vysokohorská túra na samý vrchol Wildes Mannle, která je doprovázena působivými výhledy na alpské vrcholky a ledovce. Doslova úchvatný je pak pohled do hloubky do údolí Rofental.

Wildes Mannle (3.019 m.n.m.)

Stránky

Sölden na Facebooku