Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Zima v Söldenu

Lyžařská dovolená v Söldenu si určitě zaslouží vaši pozornost, místo se nachází v jižní části rakouské spolkové země Tyrolsko, v zadní části údolí Ötztal.

Jde o významné turistické středisko a není divu, protože je zde zimním návštěvníkům k dispozici velká řada sjezdovek, noční život a i dech beroucí výhledy na alpské scenérie.

Oetz, 2. část

Rakouský Oetz a okolní horská krajina v zimě

Historie jezera se datuje do roku 1282, kdy hrabě Meinhard II. daroval jezero jako součást přilehlého dvora Piburg stamskému klášteru v Oberinntalu. Roku 1860 klášter jezero prodal, v roce 1980 ho odkoupila obec Oetz, která nechala obnovit místa ke koupání a ke kotvení loděk.

Huben

Okolní krajina Hubenu
Autor: TonZ

Huben je příjemné prázdninové středisko v krásném údolí Ötztal. Nadmořská výška kolem 1.200 m a blízkost velkých měst Längenfeld a Sölden přispívají k faktu, že se místo stalo skutečně atraktivním rekreačním střediskem. Je to ideální místo pro dovolenou celých rodin s malými i velkými dětmi. Pohostinnost tohoto střediska je proslulá a přenocovat se dá v hotelech, v prázdninových apartmánech nebo na horských chatách.

Gries

Část městečka Gries

Městečko Gries v údolí Sellraintal (boční údolí Ötztalu) je ideální místo pro strávení krásné dovolené s rodinou. Nachází se na slunné náhorní plošině nedaleko města Innsbruck, je doslova obklopen impozantními horami a spolu se svým okolím nabízí ty nejlepší podmínky nejen pro zimní sporty. Komfortní ubytování je tu dokonale zajištěno, takže si můžete vychutnat svůj pobyt doslova od prvního dne. Jak místní hotely, tak i prázdninové apartmány nebo horské chaty plně uspokojí veškeré vaše nároky.

Sölden na Facebooku