Jste zde

Domů » Léto

Ostatní letní sporty

Bike Republic

Ötztal je jednou z nejznámějších cyklistických destinací v Alpách. Klasika, jako je Ötztalský cyklistický maratón nebo "Schnitzeljagd", lákají příznivce cyklistiky již po mnoho let.

V roce 2015 byl položen první milník "cyklistické země" Bike Republic Sölden. S novým flow trailem "Teäre Line" tak přitahuje středisko ještě více cyklistů, kteří se rádi řítí na kole z kopce dolů.

Horolezecké výstupy

Hory kolem obce Umhausen
Autor: Sir_Olli

Horolezectví

Zatímco kolem rakouského městečka Vent dominují zájmu turistů především vysokohorské túry, zbytek Ötztalu je spíše charakteristický několika opravdu skvělými horolezeckými oblastmi, perfektními lezeckými výstupy a také příležitostmi k boulderingu.

Lezecký výstup Stuibenfall

Oetz, 1. část

Rakouská obec Oetz v létě
Autor: Lars Odemark

Oetz je obec v rakouském okrese Imst v Tyrolsku, kde žije něco přes 2 300 obyvatel. Najdete ji u vjezdu do 65 km dlouhého údolí Ötztal, které se táhne od údolí řeky Inn k jihu, na úpatí 3.008 m vysokého vrcholku Acherkogel. Jak je patrné již z názvu, obec získala svůj název právě podle Ötztalu.

Díky své poloze nabízí obzvláště mírná klima, je tady každopádně poněkud útulněji a klidněji, než ve zbývající části údolí. Malebné městečko s krásnými malovanými domy láká k procházkám, po celý rok si můžete užívat kouzelné přírody kolem.

Obergurgl – Hochgurgl, 1. část

Kdo se rozhodne strávit svou dovolenou v oblasti Obergurgl - Hochgurgl v údolí Ötztal, najde tu skoro nekonečné množství těch nejrůznějších rekreačních aktivit. Doslova každý tady najde něco, co mu udělá radost.

Ať už vyznáváte nějaké extrémní sporty nebo si užíváte spíše klidnějších sportovních aktivit, ať hledáte něco pohodlného či třeba toužíte po nějakém malém dobrodružství s dětmi, s přáteli nebo jste o dovolené nejraději sami, ať si chcete jen odpočinout nebo trošku pohladit duši, jste tady na tom správném místě!

Gries

Část městečka Gries

Městečko Gries v údolí Sellraintal (boční údolí Ötztalu) je ideální místo pro strávení krásné dovolené s rodinou. Nachází se na slunné náhorní plošině nedaleko města Innsbruck, je doslova obklopen impozantními horami a spolu se svým okolím nabízí ty nejlepší podmínky nejen pro zimní sporty. Komfortní ubytování je tu dokonale zajištěno, takže si můžete vychutnat svůj pobyt doslova od prvního dne. Jak místní hotely, tak i prázdninové apartmány nebo horské chaty plně uspokojí veškeré vaše nároky.

Sölden na Facebooku