Jste zde

Domů

Léto

Letní koupání

Pohled na Aqua Dome v Längenfeldu
Autor: Michele M. F.

Vykoupejte se po pěším nebo cyklistickém výletě v jednom z jezer nebo plaveckých bazénů v údolí Ötztal.

Při špatném počasí si můžete zajezdit na skluzavkách ve Freizeit Areně nebo relaxovat ve wellness Aqua Dome.

Freizeit Arena Sölden

Zařízení je zajímavé pro malé i velké návštěvníky.

Arena je multifunkční a multimediální místo, které nemine snad žádný návštěvník Söldenu.

Bike Republic

Ötztal je jednou z nejznámějších cyklistických destinací v Alpách. Klasika, jako je Ötztalský cyklistický maratón nebo "Schnitzeljagd", lákají příznivce cyklistiky již po mnoho let.

V roce 2015 byl položen první milník "cyklistické země" Bike Republic Sölden. S novým flow trailem "Teäre Line" tak přitahuje středisko ještě více cyklistů, kteří se rádi řítí na kole z kopce dolů.

Túry a horské chaty, 2. část

Vrcholek hory Similaun

Vordere Hintereisspitze (3.437 m.n.m.)

Nejlépe se dá vystoupat po dobré cestě v západní části údolí, v místech, kde se již začíná zvedat Kessel-wandferner. Po výrazném morénovém hřebeni se dá vystoupit až na samý vrchol hory. Pak můžete využít k cestě nahoru trasu O. Reuther Weg.

Túry a horské chaty, 1. část

Fluchtkogel po západu Slunce
Autor: blackwing_de

Horské a vysokohorské túry, vycházející od horských chat v Ötztalských Alpách poblíž rakouského městečka Vent, jsou velmi oblíbené. Jednotlivé horské chaty slouží jako start k zajímavým výšlapům do alpské přírody, ale také jako cíl pro zasloužené občerstvení a odpočinek.

Túry od horské chaty Vernagthütte (2.766 m.n.m.)

Putování kolem Ventu, 1. část

Část vesničky Vent a její okolí
Autor: bookhouse boy

"Vesnička horolezců", Vent, se rozkládá v nadmořské výšce 1.895 m a je současně druhým nejvýše položeným trvale obydleným sídlem v celých východních Alpách. Není ale samostatnou obcí, je součástí města Sölden.

Místo uprostřed Ötztalských Alp je skvělým výchozím bodem pro různé výlety a túry na nejvyšší vrcholy tohoto ledovcového horského masivu. Mnoho perfektně vybavených horkých chat nabízí optimální výchozí body k výletům za věčným ledem, ale lze tady podnikat i překrásné procházky po úpatí "třítisícovky".

Horské túry kolem Ventu, 2. část

Na protilehlé straně údolí spatříte v nadmořské výšce 1.850 m dobře rozpoznatelnou morénu, která se tu nachází hned nad chatou Vernagthütte. Po sestupu cca 200 m přejdete potok Vernagtbach a budete stoupat asi 30 minut k chatě Vernagthütte do nadmořské výšky 2.755 m (2,5 hodiny od Breslauer Hütte).

Stránky

Sölden na Facebooku