Jste zde

Domů

Vent

Pravidelné zimní akce 2014

Úvodní kurzy v běhu na lyžích

Místo: Längenfeld

Termín: Každé pondělí do 31. 3. 2014

Každé pondělní dopoledne se můžete zúčastnit za vedení zkušených lektorů základních kurzů v běhu na lyžích klasickou technikou, a to jednoduchým a srozumitelným způsobem.

I zkušení běžkaři si tady mohou vylepšit svou techniku ​​a lyžařští instruktoři rádi zodpovědí veškeré případné individuální dotazy. Rozhodně tedy stojí za to přijet a vyzkoušet si krásné běžkařské stezky po celém údolí.

Informace:

Putování kolem Ventu, 2. část

Vrcholek Sonnberg - okolí
Autor: bookhouse boy

Výlet na Ramolalm (2.218 m.n.m.)

Z Ventu vyrazíte po mírně stoupající cestě přes limbový les, zhruba v půli cesty se stezka rozděluje. Dáte-li se vlevo, půjde se vám pohodlněji, zatímco vpravo vede přímý výstup, který je o něco strmější.

Na almu, vysokohorskou pastvinu, dorazíte asi za 2 hodiny a budete nuceni překonat výškový rozdíl kolem 300 metrů. Z neobdělávaných pastvin se potěšíte nádherným panoramatem na zadní část Ötztalu.

Putování kolem Ventu, 1. část

Část vesničky Vent a její okolí
Autor: bookhouse boy

"Vesnička horolezců", Vent, se rozkládá v nadmořské výšce 1.895 m a je současně druhým nejvýše položeným trvale obydleným sídlem v celých východních Alpách. Není ale samostatnou obcí, je součástí města Sölden.

Místo uprostřed Ötztalských Alp je skvělým výchozím bodem pro různé výlety a túry na nejvyšší vrcholy tohoto ledovcového horského masivu. Mnoho perfektně vybavených horkých chat nabízí optimální výchozí body k výletům za věčným ledem, ale lze tady podnikat i překrásné procházky po úpatí "třítisícovky".

Horské túry kolem Ventu, 2. část

Na protilehlé straně údolí spatříte v nadmořské výšce 1.850 m dobře rozpoznatelnou morénu, která se tu nachází hned nad chatou Vernagthütte. Po sestupu cca 200 m přejdete potok Vernagtbach a budete stoupat asi 30 minut k chatě Vernagthütte do nadmořské výšky 2.755 m (2,5 hodiny od Breslauer Hütte).

Horské túry kolem Ventu, 1. část

Z horské vesničky Vent v oblasti Sölden se dají podnikat znamenité pěší túry po horách v okolí. Tak třeba překrásná celodenní vysokohorská túra na samý vrchol Wildes Mannle, která je doprovázena působivými výhledy na alpské vrcholky a ledovce. Doslova úchvatný je pak pohled do hloubky do údolí Rofental.

Wildes Mannle (3.019 m.n.m.)

Akce v srpnu a září 2013

Krása Ötztalských Alp
Autor: p.a.j.a

ARTeVENT - příroda, sochařství a literatura

ARTeVENT představuje každoročně jakýsi kulturní skvost, který pořádají v horské vesničce Vent, kde se lze blíže seznámit s přírodou a kulturou oblasti Ötztalských Alp, která přesahuje hranice států. Od 5. do 30. srpna 2013 se tu bude konat sochařské sympozium, literární putování a poslechnete si i mnoho hudby.

Putovní divadlo

Stránky

Sölden na Facebooku