Jste zde

Domů

Sölden

Bike Republic

Ötztal je jednou z nejznámějších cyklistických destinací v Alpách. Klasika, jako je Ötztalský cyklistický maratón nebo "Schnitzeljagd", lákají příznivce cyklistiky již po mnoho let.

V roce 2015 byl položen první milník "cyklistické země" Bike Republic Sölden. S novým flow trailem "Teäre Line" tak přitahuje středisko ještě více cyklistů, kteří se rádi řítí na kole z kopce dolů.

Novinky pro zimní sezónu 2013/2014

Gaislachkogel - pohled na okolní krajinu
Autor: depunkt

Restaurace Ice Q

V prosinci 2013 otevřela společnost Bergbahnen Sölden na místní lyžařské hoře Gaislachkogel novou inovativní restauraci Ice Q. Půjde o něco zcela jedinečného a nový nevšední zážitek v ötztalském středisku.

Akce v prosinci 2013

Lyžařské středisko Sölden
Autor: jwrb

Powder and Party

Termín: 13. - 15. prosince 2013

Místo: Sölden

POWDERandPARTY se letos bude konat již popáté, a to od pátku do neděle 13. až 15. prosince 2013 v rakouském středisku v Tyrolsku, v tom nejlepším hotspotu v Alpách! Poznáte tady, proč se nikoliv bez důvodu říká právě Söldenu "Ibiza v Alpách".

V rámci této třídenní párty zažijete jedinečnou akci Action & Snow v jednom z nejvýznamnějších lyžařských středisek v celé Evropě! Jestliže to všechno zatoužíte zažít i na vlastní kůži, nezapomeňte sem rozhodně přijet!

Skicross a EMF Opening

Lyžařský areál Giggijoch
Autor: jwrb

Fun-Skicross

Termín: 30. listopadu 2013

Místo: Giggijoch, Sölden

Při zábavném skikrosu v lyžařském areálu na Giggijochu vysoko nad Söldenem můžete ukázat ostatním své vynikající lyžařské know-how a ještě přitom zažít spoustu zábavy.

Kdo chce tuhle soutěž vyhrát, bude potřebovat pevné nervy, dovednost a i trochu štěstí. Najednou startují vždy čtyři závodníci, na které čeká trať s vlnami, zatáčkami a skoky. Předjíždění je povoleno!

Akce v zimní sezóně 2012/2013, 1. část

Rakouská oblast Obergurgl - Hochgurgl v zimě

SkiVolution

V období 11. prosince 2012 – 9. dubna 2013 se bude každé úterý konat "SkiVolution" - zimní podívaná lyžařské školy Obergurgl na vrcholku Festkogel. Jde o novou lyžařskou podívanou pořádanou lyžařskou školou Obergurgl, která představuje jakýsi průřez historií lyžování v oblasti Obergurgl - Hochgurgl:

* založení lyžařského klubu Skiclub Gurgl právě před 100 lety

* 90 let od vzniku místní lyžařské školy Obergurgl

* nouzové přistání stratosferického balónu průzkumníka Auguste Piccarda v roce 1931

Sölden

Rakouská obec Sölden patří do okresu Imst v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Je to oblíbené lyžařské středisko v údolí Ötztal, které se rozkládá v nadmořské výšce 1.368 metrů. K obci patří další části jako například Hochsölden, Zwieselstein, Gurgl, Heiligkreuz a Vent, stejně jako další rozptýlené osady.

Sölden na Facebooku